Pomysły na majówkę – 7 miast idealnych na jednodniową wycieczkę

P

Cześć moi Drodzy!

Za kilka dni “majówka” i choć kalendarz pozwala na jedynie 3 dni wolnego, zapewne wielu z Was planuje swoje wyjazdy. Póki co ciężko z wyjazdami za granicę, u nas w Polsce wciąż oficjalnie nie można korzystać z obiektów noclegowych, z tego względu wychodzę Wam naprzeciw.

Zebrałem siedem mniejszych i większych miast w Polsce, które idealnie nadają się na jednodniową wycieczkę.

Sprawdźcie, gdzie Was jeszcze nie było i planujcie wyjazdy.

Oto 7 miast w Polsce, idealnych na jednodniową wycieczkę!


1. Bydgoszcz

Wiele osób, myśląc o Kujawsko-Pomorskim, myśli o Toruniu. To świetnie, gdyż Toruńskie Stare Miasto WYMIATA, ale moim zdaniem WARTO zwrócić uwagę na największe miasto województwa – Bydgoszcz.

Bydgoszcz jest bardzo różnorodna i malownicza! Spacerując po centrum miasta, dotkniecie klimatów Starego Miasta, bulwarów nad rzeką i zetknięcie miasta z wodą, wielkomiejskich ulic i pięknych kamienic, ślicznych parków i nastrojowych zaułków. To bardzo ciekawe miasto.

Bydgoszcz świetnie nadaje się na jednodniową wycieczkę. Trasę zwiedzania, mnóstwo zdjęć i ciekawych miejsc opisałem w TYM artykule. Niech służy.


2. Lublin

Lublin, stolica województwa Lubelskiego i dziewiąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Przede wszystkim jest to miłe miasto z klimatycznym Starym Miastem, ciekawymi zabytkami, wspaniałym Parkiem Saskim oraz innymi atrakcjami.

Większość najważniejszych atrakcji i ważnych miejsc w Lublinie, położona jest na jednej osi ulic. Począwszy od Parku Saskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, Stare Miasto, aż po Zamek.

Myślę, że jeden dzień, dostarczy Wam wielu przepięknych miejskich krajobrazów.

W TYM artykule, opisałem trasę zwiedzania Lublina. Znajdziecie tam również masę zdjęć i opisy ciekawych miejsc.


3. Grudziądz

Grudziądz to nieco mniej oczywisty wybór, ale uwierzcie na słowo – to miasto Was NIE zawiedzie.

Wspaniałe Stare Miasto z jedynym Rynkiem, przez który przejeżdżają tramwaje, klimatyczna ulica Spichrzowa, niesamowity widok z Wieży Klimek, położenie nad Wisłą i słynne Spichlerze, spacer nad rzeką i świetna panorama miasta.

Wszystko możecie na spokojnie połączyć w jednodniowy spacer. Opisałem taką trasę TUTAJ, znajdziecie tam również bardzo dużo zdjęć i ciekawych miejsc.


4. Olsztyn

Olsztyn to kolejne miasto, które jest stolicą województwa, można poczuć miejskość, budynki, ruch, a jednocześnie miasto zapewnia przecudne tereny zielone, jeziora i klimatyczne miejscówki.

Będąc dzień w Olsztynie, zabrałbym Was do Zamku Kapituły Warmińskiej i Parku Podzamcze, przeszlibyśmy do Parku Centralnego. Na deser, pojechalibyśmy nad Jezioro Ukiel. Świetny klimat, piękne krajobrazy.

To wszystko zobaczycie w ciągu jednego dnia. Przykładową trasę po centrum Olsztyna, opisałem TUTAJ, zaś Jezioro Ukiel zobaczycie w TYM artykule.


5. Suwałki

Północno-wschodni kraniec Polski i największe miasto w okolicy. Duże, jak na tę część Polski, ale w skali kraju nawet nie średniej wielkości.

Piąta propozycja to Suwałki.

Bardzo ciekawe, klasycystyczne miasto z harmonijną i spójną zabudową. Miasto świetnie nadające się na jednodniowy wypad w poszukiwaniu klasycyzmu i spokoju nad Zalewem Arkadia.

Trasę zwiedzania, opis wielu miejsc i TONĘ zdjęć, znajdziecie w TYM artykule.


6. Zielona Góra

Zielona Góra nie jest miastem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o krajowe peregrynacje. Jednak warto się jej przyjrzeć. Może zrobicie to podczas zbliżającej się majówki?

Spacer po Zielonej Górze jest ciekawym doświadczeniem różnych przestrzeni i ciekawych ulic. Do najbardziej interesujących, należą Żeromskiego, Kupiecka, Al. Niepodległości czy Mickiewicza. Poza tym, mają tam piękny Rynek oraz jakże ciekawy Park Winny i słynną Palmiarnię.

Byłem w zeszłym roku w Zielonej Górze i opisałem to miasto najlepiej jak umiałem. W artykule Plan na dzień w Zielonej Górze, znajdziesz trasę zwiedzania, masę zdjęć, opisy miejsc.


7. Tarnów

Na koniec, zabieram Was na południe Polski. Położony w Małopolsce Tarnów jest godnym uwagi miastem, które doskonale sprawdzi się na jednodniowy wypad.

Koniecznie zajrzyjcie do zabytkowego Dworca Kolejowego, przejdźcie ulicą Krakowską, poszukajcie klimatycznych zaułków na Starym Mieście (np. ul. Żydowska) oraz większych i pokaźniejszych ulic jak Wałowa. Na koniec przyjrzyjcie się miastu z Góry Św. Marcina.

Opis trasy na mapie, masę zdjęć i wszystkiego, znajdziecie w moim artykule o Tarnowie. Zapraszam serdecznie.


Kilka (istotnych) słów na koniec

Dziękuję za dotrwanie do końca i lekturę artykułu. Liczę, że choć trochę Was zaskoczyłem i zaciekawiłem. Być może wybierzecie się do jednego z tych miast? Serio warto.

Jeśli tak, wysyłajcie mi proszę zdjęcia na facebook’a – MIEJSKI WOJAŻER. Możecie mnie również oznaczyć na instagramie @miejski_wojazer

Życzę pięknej majówki i do następnego!

Odkrywajcie Polskę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Dodaj komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa