7 mało znanych, a pięknych miejsc w Gdyni

7

Cześć moi Drodzy!

Gdynia zajmuje ważne miejsce w moim sercu. Przede wszystkim mam tam rodzinę, zatem ferie i wakacje spędzałem właśnie w Gdyni. Nie miałem też daleko, bowiem sam urodziłem się i mieszkam w Gdańsku.

Przez lata wędrowałem znanymi każdemu szlakami, które są piękne i oddają klimat nadmorskiego miasta. Z biegiem czasu było mi mało, więc zacząłem odkrywać inne zakątki miasta z morza i marzeń.

Postanowiłem zebrać 7 raczej mało znanych, a pięknych miejsc w Gdyni!

Każdy z Was zna Skwer Kościuszki z widokiem na Dar Pomorza, spacerował Bulwarem Nadmorskim lub szwendał się ulicą Świętojańską. Czas na coś innego, świeżego, nowego.

Gdańszczanin zabiera Was do Gdyni 🙂


1. Widok wprost z Obłuża

Gdynia w dużej mierze położona jest na morenowych wzgórzach. Niemal każda dzielnica posiada swój naturalny punkt widokowy. Nie inaczej jest na Obłużu – jednej z czterech północnych dzielnic miasta. W okolicy ulicy Turkusowej, znajdziecie plac zabaw o nazwie “Zameczek”. Podobnie nazywa się cały teren spacerowy. Miejsce jest świetne ze względu na widok! Z tej części Obłuża zobaczycie oczywiście miejską tkankę (dużo bloków), ale również masę zieleni oraz port i stocznie. Widok zamykają zalesione morenowe wzgórza.

2. Fragment Chorwacji na Babich Dołach

W Chorwacji na Wyspie Brač mamy plaże Zlatni Rat, zaś w Gdyni plaże na Babich Dołach. Oczywiście porównanie jest trochę naciągane i z przymrużeniem oka, ale sami przyznacie, że poniższy widok ROBI WRAŻENIE. Spacerując po Babich Dołach możecie natknąć się na taki pejzaż.

3. Ostroga Pilotowa – świetne miejsce obserwacji portu

Ostroga Pilotowa znajduje się w kapitalnym miejscu do obserwacji portu! Tuż obok jest Nabrzeże Francuskie przy którym w sezonie cumują wielkie i piękne wycieczkowce. Z drugiej strony można wypatrzeć Port Wojenny, zaś patrząc w głąb lądu terminale kontenerowe. Tutaj poczujecie morskiego ducha Gdyni.

4. Magiczna plaża na Oksywiu

Gdynia położona jest nad morzem. Ze względu na bliskość, najpopularniejsza jest plaża w centrum miasta, nie mniej uczęszczana ze względu na urok jest plaża w Orłowie. Jednakże wciąż są w Gdyni plaże nie tak popularne, a bardzo urocze i klimatyczne. Dla mnie osobiście plaża na Oksywiu i cała okolica jest tym co Gdynia ma najładniejszego. Zejdziecie tutaj stromymi schodami od ulicy Osada Rybacka (już z owej uliczki jest KAPITALNY widok na morze!). Na dole na dość wąskiej plaży są łodzie rybackie, tuż obok klifowe wybrzeże i spokojny szmer Bałtyku. Bajka.

5. Mniej znany i jeszcze ładniejszy! – alternatywny bulwar nadmorski

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego to jedno z popularniejszych, a może nawet najpopularniejsze miejsce spacerowe w Gdyni. A jeśli powiem Ci, że znam mniej uczęszczany i ładniejszy bulwar w Gdyni? Między Oksywiem a Babimi Dołami ciągnie się plaża i bulwar spacerowy z cudnymi widoczkami. Macie morze niemal na wyłączność. Sprawdźcie.

6. Widok z Pogórza Górnego

Było Obłuże, zatem czas na Pogórze, ale Górne rzecz jasna 😉 Spacerując po tej części miasta, nie raz natkniecie się na widok w stronę południową. Chylonia, Cisowa lub Pustki Cisowskie, zaś dopełnieniem całości jest morze lasów.

7. Plaża w Redłowie

Zestawienie zamykam plażą w Redłowie. Znajduje się między oczywistymi i mocno uczęszczanymi miejscami jak molo w Orłowie i Bulwarem Nadmorskim. Zejście na plażę lasem na swój urok, szczególnie kiedy wychodzi się z gęstwiny drzew na plażę i słyszy szum morza. Gdynię (centrum) widać w oddali, co szczególnie wieczorem ma swój klimat.

Lokalizacja miejsc na mapie Gdyni:


Kilka (istotnych) słów na koniec

Dziękuję Wam serdecznie za wizytę na blogu i lekturę nowego artykułu. Pomysłów na spacery po Gdyni i co za tym idzie artykuły mam więcej, zatem co jakiś czas będę wracał do młodszej siostry mego Gdańska.

Jeśli macie ochotę poczytać więcej o Gdyni i zobaczyć trochę zdjęć, zapraszam do poniższych artykułów:

Zapraszam serdecznie na moje socialmedia, gdzie na gorąco i na bieżąco publikuje zdjęcia i opisy miejsc, które odwiedzam. FB IG czekają na Was.

Odkrywajcie Polskę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Dodaj komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa