Gudvangen – Norweska wieś z wodospadem o wysokości 800 metrów!

G

Cześć moi drodzy!


W tym wpisie przedstawiam Wam wieś GUDVANGEN w Gminie Aurland, w Norwegii. Jest to krótka część wycieczki, którą miałem okazję odbyć w 2013 roku. Gudvangen położone jest w południowej Norwegii, w miejscu gdzie rzeka Naeorydalselvi uchodzi do Naeroyfjorden. Otoczona majestatycznymi górami daje niesamowite możliwości widokowe. 


Zapraszam do krótkiej, acz treściwej wędrówki po Gudvangen!

W drodze do Aurland

Jadąc w stronę kładki w Aurland cały czas zza szyb samochodu ma się niesamowite widoki, majestatyczne góry są tak wysokie, że aż ciężko zadrzeć głowę czy zrobić zdjęcie. Mijamy rzeczki, wodospady mniejsze i dużo 
większe, przyroda niesamowicie nas otula. 


Przystanek w Gudvangen

Jest ochota aby dać upust emocjom, zrobić trochę zdjęć, wyprostować kości i zobaczyć przeszywające widoki nie tylko z samochodu… I tutaj na ratunek przychodzi Gudvangen! 

Warto tutaj zaparkować, by w spokoju przyjrzeć się okolicy. A jest co podziwiać. Gudvangen otoczone jest ogromnymi górami! 

Coś nieprawdopodobnego…

Częściowo zazielenione, wzbijają się na prawdę wysoko. Po ścianach tych kolosów spływają wodospady. Jeden z Nich to Kjelfossen, który to ma ponad 800 metrów wysokości. Jest jednym z najwyższych na świecie! 

Przepiękne widoki!

Podchodzimy nad wody Naeroyfjorden, woda ma wspaniały kolor, nad wodą, z dwóch stron wznoszą się góry… Jedna jest z prawej blisko nas, potem następna z lewej, trochę dalej, kolejna z prawej, jeszcze dalej i ostatnia zamyka widok… Coś niesamowitego. 

Te obrazy, które można tutaj oglądać wyglądają jak namalowane. Jakby wcale takich nie było… Jak z bajki. Czujemy się wśród tych kolosów tacy malutcy i pozostaje nam się tą przyrodą zachwycać. 

Cumuje też tutaj kilka łódek. Obok, nad rzeką Naeorydalselvi jest mostek. Z mostku po raz kolejny odkrywamy nowe widoki. Rzeka wygląda świetnie, woda ma wspaniały kolor, a dalej są już majestatyczne góry. 

Kilka (ważnych) słów na koniec


Przedstawiłem Gudvangen, mimo, że to wieś, widoki jakie oferuje, są nieprawdopodobne! Uczucie, które miałem gdy widziałem te pejzaże, towarzyszy mi do teraz.

Zaznaczam, że tych widoków w żaden sposób nie da się opisać. Tam trzeba być, pooddychać tym powietrzem, nacieszyć oczy jakże żywymi kolorami. Gorąco polecam i Zapraszam!

TUTAJ (klik) macie miejsce na mapie z lokalizacją wsi Gudvangen.
Odkrywajcie Europę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Dodaj komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa