Szczecin – Park Leśny Zdroje. Część druga.

S

Witam serdecznie 😉 Kilka dni temu dodałem “albumowy” tekst na temat pięknego miejsca w Szczecinie. Dzisiaj kontynuacja i kolejne cudne miejsca ! 🙂 Zapraszam.


Polana “widok”.

…Przez park wiedzie również trasa sportowa z przyrządami do sprawdzenia swojej formy. Idąc tą drogą trafiłem na szlak widokowy i szybko dotarłem ładną wygrodzoną alejką z ławkami do polany “widok”. Jest to ładna, trawiasta polanka przecięta ścieżką. Stoją tutaj altany w miejscami do siedzenia jak i ławki, dobre miejsce na randkę. Za polaną znajduje się punkt widokowy – ograniczony barierka teren z ławeczką jest godnym miejscem obserwacji. Widok jest “niższy” aniżeli ten poprzedni (zawiesił wysoko poprzeczkę), ale pięknie widać tutaj lasy, zabudowę Szczecina, rzeki, jeziora.. Cudowny krajobraz !!! 


Kolejne “poziomy”.


Cofam się i zmierzam ku Polanie Słonecznej. Dochodzi się tam alejką. Polana wyposażona jest w miejsca wypoczynkowe w postaci ławek, okrągłe place (do ognisk?), trawka, dookoła drzewka. Jednak widok był gdzieś za drzewami, wszedłem więc schodkami poziom wyżej gdzie stoją dwie ławy i drugi poziom gdzie stoją trzy ławy a skąd roztacza się fascynujący widok ponad koronami drzew. Co prawda to nie to samo co poprzednie widoki, ale nadal usiąść na ławce z taką panorama w spokojnym otoczeniu to piękna chwila. 


Reasumując.


Stąd udałem się na Wzgórze “Skórczę”. Była infrastruktura, ale widoków niemal brak. W Parku Leśnym Zdroje ławki, barierki, kosze, bramy i tablice są wykonane z drewna co daje poczucie takiej “naturalności” tego terenu. Park Leśny Zdroje zaskoczył mnie zupełnie prześlicznym Jeziorem Szmaragdowym i leśnym otoczeniem na wzgórzach oraz niesamowitymi widokami na różnych “poziomach”.

Wchodząc na polanę “widok” 😉Tutaj bardziej zorganizowany punkt widokowy porównując do tego pierwszego.

Dużo zieleni !Pojawia się również woda i daleko zabudowa 😉

Cudowne widoczki 🙂Polana Słoneczna……usiąść w takim miejscu to sama przyjemność.


Wielkie dzięki za wspólnie odbyty spacer po Szczecinie ! 😉 Do stolicy województwa zachodnio-pomorskiego na pewno wrócę, tymczasem za kilka dni kolejne miasto 🙂 


Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Jeden komentarz

  • Hmmm… Apel do wszystkich ludzi, którzy chcą podróżować trzeba czytać ten blog i brać z niego przykład. Zdjęcia są bardzo ciekawe, bo przedstawiają widoki, które Polska nie może ukrywać. Pozdrawiam. : )

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa