Siedem nieoczywistych, a CIEKAWYCH uliczek we Lwowie

S

Cześć moi drodzy!

Po swojej pierwszej wizycie we Lwowie w 2017 roku, kojarzyłem miasto nie tyle z najważniejszymi miejscami, co właśnie bocznymi, nieoczywistymi uliczkami.

Taki obraz Lwowa zapadł mi w pamięci i, kiedy po 2 latach wróciłem do Lwowa, ponownie zabrałem się za penetrowanie tych jakże klimatycznych, ciekawych uliczek.

Wypisałem Wam siedem takich ulic, które nie są na głównym szlaku zwiedzania, a które WARTO odwiedzić.

Co ważne, są to nazwy obecne w transkrypcji fonetycznej, zaś w nawiasach nazwy sprzed 1939 roku (do zobaczenia TUTAJ).

1. Ulica Czechowa (Opata Hoffmana)

Odchodząca od ul. Łyczakowskiej Czechowa jest przykładem jednej z wielu klimatycznych uliczek we Lwowie. Utrzymane w jednym kolorze kamienice, dużo zieleni, subtelne zdobienia, czasami trafi się starszy samochód. Warto tutaj przyjść.

2. Ulica Kobylańskiej (Św. Marka)

Ulica Kobylańskiej, zaczyna swój bieg od ulicy Iwana Franki. Lekko stroma, jednostronna pierzeja kamienic pnąca się w górę daje fajny obrazek.

3. Ulica Drahomanowa (Mochnackiego)

Ulica Drahamanowa i dwie kolejne sąsiadują ze sobą i można je przejść jedna za drugą. Drahomanowa biegnie nieco pod górkę, co nadaje jej fajnego charakteru…

4. Ulica Hlibowa (Chmielowskiego)

…ulica Hlibowa czaruje fasadami kamienic, które wespół ze starymi autami, dają wrażenie cofnięcia się w czasie…

5. Ulica Kalicza Hora (Kalecza)

…z kolei ulica Kalicza Góra to ponownie pochyła uliczka, z piękną, klimatyczną zabudową.

6. Ulica Kamieniarzy (Kleinowska)

Ulica Kamieniarzy położona jest w pobliżu Parku Iwana Franki. Może się powtarzam, ale tutaj ponownie czarują fasady kamienic. Uwielbiam zabudowę tych bocznych uliczek, stonowane kolory – beż, brąz. Nawet kiedy kamienice są nieco zaniedbane, krajobraz ulicy jest estetyczny.

7. Ulica Głęboka

Ulica Głęboka to ponownie super połączenie kamienic i zieleni.

Kilka (istotnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu! Zachęcam do wizyty we Lwowie i wyjścia poza Stare Miasto oraz najmocniej uczęszczane ulice. Czekają Was klimatyczne, pełne uroku uliczki, które są jak wyjęte z dawnych czasów.

Jeśli macie ochotę na więcej Lwowa, zapraszam TUTAJ.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, zapraszam do polubienia strony MIEJSKI WOJAŻER. Będziesz na bieżąco z nowymi wpisami na blogu.

Odkrywajcie Europę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Dodaj komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa