9 nieoczywistych, a ciekawych miejsc w Wiedniu

9

Cześć moi drodzy!

Wiedeń odwiedziłem w 2015 roku na zaledwie jeden dzień, aczkolwiek odkryłem mnóstwo przepięknych miejskich wnętrz.

Widziałem miejsca znane (jeśli chcecie wpis o takowych, dajcie znać!), takie które ogląda niemal każdy, jednakże między nimi, trochę z boku, trafiałem raz po raz na piękne uliczki lub miejskie place.

Poniżej wypisałem 9 nieoczywistych, a ciekawych miejsc we Wiedniu.

Zapraszam serdecznie 🙂

1. Styk Karlgasse i Gusshausstrasse

Ulica Karlgasse była pierwszym miejscem, które zrobiło na mnie DUŻE wrażenie. Przede wszystkim mnogość przepięknych kamienic! Wówczas zwiedzałem głównie Polskie miasta i każda ładnie wyremontowana kamienica była dla mnie czymś genialnym, a tutaj, na styku Karlgasse i Gusshausstrasse, zobaczyłem ich całe długie pierzeje.

2. Schillerplatz

Plac usytuowany niemalże obok Wiedeńskiego Ringu. Otoczony dostojnymi kamienicami oraz gmachem Akademii Sztuk Pięknych, jest miejscem spokojnym, zielonym, dobrym na wypoczynek. Fajnie jest mój odkrywać miasto i trafiać na udane miejskie place.

3. Burggarten

Ogród położony blisko Schillerplatz, pełen zieleni, pomników i z małym stawem. Połączenie owej zieleni i imponującego gmachu Muzeum Etnograficznego to widok wart ujrzenia.

4. Park Grete Rehor

Na to miejsce warto spojrzeć pod kątem świetnego punktu do odpoczynku z widokiem na zacne budynki. Z jednej strony gmach Sądu Miejskiego, z drugiej boczna ściana Parlamentu, oraz dostojne kamienice.

5. Freyung

Uliczka na terenie Innere Stadt z genialną zabudową! Barokowy Schoten-kirche, wiele ujmujących kamienic, ładne zagospodarowanie tej ulicy/placu, dają poczucie przytulnego miejsca. Owszem, spaceruje tam niemało osób, aczkolwiek niewiele zwraca uwagę i myśli jako o miejscu ciekawym, w końcu kawałek dalej jest Graben i inne ważniejsze miejsca.

6. Naglergasse

W drodze do Graben, przeszedłem wąską, zabudowaną wysoko uliczką i pomyślałem, że powinienem ją tutaj dodać. Elegancka kamieniczna zabudowa, sterylność przestrzeni, finezyjna kamienica przy przejściu na Bognergasse. Łatwo ją pominąć, a byłoby szkoda 🙂

7. Schultergasse

Jedna z bocznych, urodziwych uliczek, które nie są zadeptane przez turystów. Warto tutaj przyjść dla klimatu, pięknej zabudowy, lekkiego odosobnienia.

8. Skrzyżowanie Wipplingerstrasse i Tiefer Graben

Jest to niezwykłe skrzyżowanie bowiem… dwupoziomowe! Wiadukt zbudowano w latach 1903-1904 wzdłuż Wipplingerstrasse i co najlepsze, można z niej oglądać pierzeje kamienic przy Tiefer Graben. Niby nic specjalnego, aczkolwiek owe kamienice mają nawet do dziewięciu kondygnacji! Prawdziwy kamieniczny kanion.

9. Plac przed Kościołem Jezuitów

Ostatnim mało oczywistym, a ciekawym miejscem we Wiedniu, które chciałbym Wam przedstawić, jest plac przed Kościołem Jezuitów. Chodząc po mieście, nie miałem pojęcia gdzie trafie, co mnie zaskoczy, jednak to konkretne miejsca dało mi wiele radości. Piękny plac, który warto odwiedzić.

Dodatkowo trzymajcie lokalizacje powyższych miejsc na mapie Wiednia 🙂

Kilka (istotnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu! Mam nadzieję, że ten wpis okazał się pomocny i kiedy pojedziecie do Wiednia, zajrzycie do tych miejsc 🙂

Dołącz do społeczności bloga na fanpage MIEJSKI WOJAŻER (klik). Dodaje tam zdjęcia różnych miast z Polski i zza granicy, opisuje swoje wrażenia, dzielę przemyśleniami. Zapraszam serdecznie.

Odkrywajcie Europę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Dodaj komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa