Przygotowania do wyjazdu do Warszawy.

P

Witam serdecznie, za około 1,5 godziny będę siedział w autokarze i zmierzał do Warszawy. Jak zawsze nie obędzie się bez spaceru znanymi i lubianymi ciągami ulic oraz odkrywania czegoś zupełnie nowego. Poniżej krótki tekst z tego jak przez kilka tygodni przygotowywałem się do wyjazdu. Zapisałem co sprawiło, że kupiłem bilety oraz jakie kolejne miejsca odwiedzę. 

Patrząc na Pałac Kultury i Nauki i wiedząc, że za jakieś 9 h będę go oglądał, mega się nakręcam ! 🙂

Nie tak dawno oglądałem live Radka Gajdy, w którym odpowiadał na pytania widzów. Kanał architecture is a good idea na youtube a od niedawna bloga oglądam/czytam namiętnie. Głównie interesuje mnie architektura a R. Gajda w świetny sposób wyjaśnia wiele kwestii i pokazuje piękne miejsca. Nie tak dawno w czterech odcinkach zdradzał tajemnice Polskiego parlamentu. Pod koniec live’u niesamowita wiadomość – sejm będzie można zwiedzać właśnie z R. Gajda ! 7, 14 i 21 listopada. Nie czekając za długo, napisałem maila i zapisałem się na 21 listopada. Spotkanie będzie o godzinie 10:00. Wiem, iż pierwszy bus z Gdańska odjeżdża o 4:30 i na miejscu jest się o 9:05. Jednak są to Młociny, nim dojadę mogę nie zdążyć. Dlatego postanawiam kupić bilet na 23:30, w Warszawie stawie się o 4:05 rano. Wiadomo, będzie jeszcze ciemno, dlatego planuje poczekać do około 6:00 w budynku dworca. Następnie bardzo chciałbym przejść się ulicą Marszałkowską w stronę placu konstytucji, lekko już się rozjaśni, będzie poranny szczyt komunikacyjny a ja kocham obserwować takie życie miasta, wielkiego miasta. W tym czasie nie chce specjalnie robić zdjęć. Bateria jest dość słaba a dla mnie najważniejsze jest zwiedzanie sejmu i fotografowanie właśnie tych budynków. Zakładam, iż jak dojdę do Placu Konstytucji będzie trochę po 7:00 rano, do spotkania nadal sporo czasu, to też można zgłębić Śródmieście Południowe. Wszedłem właśnie na forum skyscrapercity i zauważyłem niesamowite zdjęcie pokazujące ulicę Chałubińskiego. Tak więc przy okazji zobaczę części ulic Nowogrodzkiej, Wspólnej i Hożej od strony Chałubińskiego właśnie. Jeśli zdążę to zajdę pod Filtry i na Pole Mokotowskie. Do tego dowiedziałem się, iż 21 listopada podwoje otworzy nowa siłownia Roberta Burneiki. Po zwiedzaniu sejmu najpewniej tam się wybiorę 😉 Najpierw linią tramwajową nr 15 do Dworca Gdańskiego i dalej “jedynką” do końca. Gdy wrócę z Białołęki, gdzie też pierwszy raz będę, przejdę się znanymi ulicami – Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i trochę Starego Miasta. Tak jak pisałem niedawno, jeśli jadę do któregoś z poznanych mi wcześniej miast, łącze miejsca znane i sprawiające mi radość z odkrywaniem czegoś nowego. Tak też będzie już jutro ! 😉 Ciesze się bardzo, iż mogę dzielić się z Wami moimi przygotowaniami do wyjazdu do Warszawy 😉 Za jakiś czas pojawi się wpis na temat zwiedzania sejmu a osobno z przechadzki po mieście. Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 😉

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Jeden komentarz

Kamil Sulewski

Cześć moi drodzy!

Uwielbiam podróżować, zwiedzać, rozgryzać miasta i kraje, sprawdzać czym się różnią w zakresie architektonicznym i społecznym. Kocham miasta, jednakże nie zapominam o naturze, którą znajduje i w miastach i totalnie poza nimi.

Ostatnie wpisy

Archiwa